Yeni Üye Kaydet
 Honda Jazz Forumu | Yeni Üye Kaydet

Forum Kuralları ve Üyelik Poliçesi

Unutmayınız!!!

Üyelik aktivasyonunuz sonrasında ilk mesajınız ''Tanışma-Kaynaşma'' başlığı altında kendinizi tanıtmak olmalıdır.Kayıt olurken sizin hakkınızda birtakım özel bilgiler almak zorundayız. Bu bilgiler forum yönetiminde saklı kalır ve hiçbir şekilde paylaşılmaz. Forum yönetimi gerek duyduğu hallerde sizinle iletişime geçmek için kullanır.

Forumumuz herkese açık değildir ve üyelik aidatı alınmaktadır. Forumumuzu incelediyseniz, üyelerin zaman içinde birbirlerini tanıdığını hatta ailece görüşmeye başladıklarını anlamışsınızdır. Üye kabulünde çok hassas davranmamızın nedeni ise nezih ve kaliteli forum yapımızı koruyabilmektir. Bu uygulamamızı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Organize edilen etkinliklere ailenizle birlikte katılmaktan kaçınacaksanız foruma üye olmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu forumda olmayan şeylerden biri de gizliliktir. Bizler olabildiğince açık, paylaşımcı ve dürüst bir forum yaratmak istiyoruz.

Üye olmak için gerekli işlemler aşağıda sıralanmıştır.

Forum yönetimi gerekli gördüğünde, üyeliğiniz için 2 aşamalı bir başvuru isteyebilir! 

Başvuran üyenin ilk başvurusu güvenlik ve kontrol amacıyla silinecek, e-posta adresine gönderilecek mesaj ile bir kez daha aynı bilgilerle başvurması istenecektir. İkinci başvuru ve aktivasyon işleminden sonra üyeliği kabul edilecektir.

Her iki başvuruda da zorunlu tüm alanların doğru şekilde doldurulması şarttır. Bu alanlar aşağıdaki gibidir:

 
* Üye adı Adınız ve soyadınız
* Ad ve soyad Adınız ve soyadınız
* E-posta adresi Her zaman kullandığınız e-posta adresiniz
* Konum Yaşanılan yer
* Doğum tarihi Gün, ay ve yıl olarak tam doğum tarihiniz
* Cep telefonu İlk ya da ikinci başvurudan sonra bu numaradan forum yönetimini arayarak üyelik aktivasyonunuzun yapılmasını isteyeceksiniz. Cep telefonu bilgisi sadece forum yönetiminde saklı tutulacaktır. 3. şahıslara hiçbir şekilde iletilmeyecektir.
* Simge (avatar) Ailenizle çektirdiğiniz bir fotoğrafınız


Forum üyelik talebinizin kabul edilmesi, sürekli üye olarak kalabileceğiniz anlamına gelmez. Forum ve nezaket kurallarına mutlaka uymalısınız.

Foruma üye olmak için yukarıdaki koşulların eksiksiz yerine getirilmesi gerekmektedir. Nezih, dürüst ve açık yapımızı koruyabilmemiz için bu uygulamamızı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Aynı şekilde forumda üyeliğin devam edebilmesi için aşağıdaki konulara özen gösterilmesi gerekmektedir:

1. Lütfen sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olun.

2. Tanıtıcı fotoğraf "Avatar" olarak mutlaka ailenizle birlikte görüneceğiniz bir fotoğraf kullanmalısınız. Bu konuda diğer üyelerin avatarları size fikir verecektir.

3.Ülkemizin kurucusu M.Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurum, kuruluş, spor kulübü ve yöneticileri hakkında onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.

4.Üyelere yönelik nezaket kuralları dışında mesaj göndermek; Dil, din, ırk ve siyaset hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır, siyasi yazılarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz. Forumu siyasi propaganda için kullananların üyelikleri iptal edilir.

5.Yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Forum Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez. Foruma mesaj yazarken lütfen forum kurallarına uygun mesajlar yazın, aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinir. Mesajınız silinmiş ise; Bilgi edinmek istiyorsanız Forum Yöneticileri ile "Özel Mesaj" yoluyla irtibata geçin.

6.Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için ya da bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşın. Unutmayın ki bu forumda nezaket her şeyin önünde tutulur!

7.Forumlarda cevabı önceden verilmiş soruları forum içerisinde aramadan gereksiz mesajlar yazıp forumda karmaşa yaratanlar önce uyarılıp ardından gerek görülürse forumdan uzaklaştırılacaktır. Böyle bir olayla karşılaşmamak için forumun ARAMA özelliği MUTLAKA kullanılmalıdır

8.Aynı başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici konu başlıkları seçmek yasaktır. (Yardim, lütfen, acil kişiye özel gibi başlıklar) Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna uyulmadığında başlık silinir, gerektiğinde üyeliğiniz iptal edilebilir.

9.Mesaj yazarken büyük harf kullanmak, bağırmak anlamına geldiği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

10.Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz kişisel tartışmalara, atışmalara girmek yasaktır. Forum bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.

11.Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. (Telefon numarası, e-posta adresi v.b.)

12.Forum görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır. Uygulamalarının düzeni korumaya yönelik olduğunu ve tartışmaya açık olmadığını unutmayınız

13. Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden ve görevlilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda, lütfen bildiriniz.

14.Yöneticiler siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Forumlarda yöneticilere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı yöneticilerin özeline mesaj atarak çözünüz. Uygulamalarının düzeni korumaya yönelik olduğunu ve tartışmaya açık olmadığını unutmayınız.

15.Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını mutlaka kullanmalıdır. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.

16.Kategorilerde açtığınız konularda , daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, aynı forumu kullanırsanız, forum kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise yöneticiler forumu temizleme yetkisine sahiplerdir.

17.Foruma konunuzu yazdıktan sonra, lütfen forumu yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, forum uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız.

18. Türkçe dil kurallarına uyunuz. Düzgün yazılmış bir mesajın çabuk okunacağını, anlatmak istediğinizin çabucak anlaşılacağını unutmayınız. Ekleme yapmak isterseniz "düzenle" ile yazınızı düzeltebilirsiniz. Forumun dili Türkçe'dir.

19.Bu forumda bulunarak tüm forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Forum kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.

20.Forum genelinde yazılan yazılardan yazı sahipleri sorumludur, forum yönetimimiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Forumumuza üyelik karşılığında, sıklığı ve miktarı Forum Yönetimi tarafından belirlenen şekilde (Ocak 2014 itibariyle 6 ayda bir 45.- YTL) katılım payı alınmaktadır. Katılım payı; forumun alan adı ve barındırma hizmetleri için kullanılabileceği gibi, Forum Yönetimi'nin belirlediği sosyal yardımlaşma alanlarında da kullanılabilir. 

Unutmayınız!!!

Üyelik aktivasyonunuz sonrasında ilk mesajınız ''Tanışma-Kaynaşma'' başlığı altında kendinizi tanıtmak olmalıdır.

Kayıt olduğunuz takdirde yukarıdaki kuralları kabul ettiğiniz varsayılır. Lütfen Forum Kurallarını dikkatli bir şekilde okuyunuz.


Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Paradoks