Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınBayramlaşma Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınAtatürk'ü Anma, Gençli... Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın23 NİSAN KUTLU OLSUN Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınHerkese merhaba Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınCumhuriyet Bayramı Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınGünlük Sohbetler Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınSahibinden Honda Jazz 2011 ... Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayınİlk Sahibinden 2012 Honda J... Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın3. Nesil İçin Acı Gerçekler Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın18 Mart Çanakkale Şehitleri...
Arayanlar
 Honda Jazz Forumu | 2. El Jazz | Arayanlar
Mesaj icon Konu: jazz cvt Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir

Tesekkür: 9
Rep: 35
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: jazz cvt
    Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2007 Saat 12:34
otmatik vites az km yapmış jazz almak istiyorum herkese iyi günler
IP Özel Mesaj Yolla  Tesekkur Et
sbahacan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
İZMİR - KARŞIYAKA

Kişisel resim
Gönderilenler: 404

Tesekkür: 25
Alıntı sbahacan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2007 Saat 20:37
Yakup Bey fiyat ve model aralığı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2007 Saat 01:07
şu an 2005 model meganeII 1,4 HB aracım var takas olursa daha iyi olur malum çocuk olunca arabasız olmuyor benim aracın piyasası 19,5-21 arası üstüne 2-3 daha koyarım model yılı önemli değil de az km yapmış ve ES yada ELİTE tercihim ilginize tşk.
sbahacan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
İZMİR - KARŞIYAKA

Kişisel resim
Gönderilenler: 404

Tesekkür: 25
Alıntı sbahacan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2007 Saat 12:24

Komşumuzun 2005 model 12500 km de Elite CVT var..Bir ara yatırım amacıyla satmaya niyetlenmişdi.Fiyat ve şu andaki niyetini ögrenip haber vereyim, sizide aramıza katalımSmile

Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 02:46
çok iyi olur ilginize tşk.
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2007 Saat 12:50
aracımı sattım jazz elite arıyorum satan arkadaşlardan haber bekliyorum iyi günler
Murat Karagöz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kocaeli

Kişisel resim
Gönderilenler: 802

Tesekkür: 138
Alıntı Murat Karagöz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2007 Saat 13:49
Yakup bey nerelerdeydiniz? Kocaeli olduğunuzu tahmin ediyorum. Kolordu civarında yolda park etmiş 2006 model siyah bir elite jazz vardı satılık üstelik 9.000 km de. hala duruyorsa bir bakın derim.
2007 CVT ELİTE - ATEŞ KIRMIZI
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2007 Saat 00:06
murat bey sizede uğruyamadım kusuruma bakmayın memlekete döndüm malum ev hasreti bi bakabilirseniz çok sevinirim :)
Sibel Hoştan
Yeni Üye
Yeni Üye
İSTANBUL - BAHÇELİEVLER

Kişisel resim
Gönderilenler: 43

Tesekkür: 5
Alıntı Sibel Hoştan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2008 Saat 22:38
Merhaba,

Bende 2. el  elite cvt arıyorum. 2004 modelden başlayarak bakıyorum.

Birde normalde 2004-2005 model bir cvtnin fiyatı ne kadar olmalı? Benim bulduklarım 25000 e bile çıkıyor. Çok değilmi bu fiyatlarSoru
Ahmet Aksoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
İstanbul - Maltepe

Kişisel resim
Gönderilenler: 2112

Tesekkür: 1330
Alıntı Ahmet Aksoy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:29

Sibel Hanım, ben yaklaşık 3 ay önce 2004 102,000 deki CVT jazzımı 18,000'e verdim gitti. Kaportada değişen boyanan yoktu, bakımları tam zamanlarında yetkili servise yaptırılmıştı, periyodik değişen parçalar dışında sadece 1 defa kornası değişmişti. Sağ Porya bilyesi biraz ses yapıyordu  ama değişmeye gerek görmediler.

Alan kişi yeğenimin bir arkadaşı. Şu an 108,000 de ve benim 100,000 bakımı ile duruyor. Daha servise gitmedi. Öylece kullanıyor. Çok ta memnun.

Belki bir fikir olur diye söyledim. Umarım gönlünüze ve kesenize göre bir Jazz bulursunuz.

Sibel Hoştan
Yeni Üye
Yeni Üye
İSTANBUL - BAHÇELİEVLER

Kişisel resim

Alıntı Sibel Hoştan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:32

Ahmet Bey verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Ben bu hafta aksilik olmazsa birini görmeye gidiyorum.  2005 model 3800 km 22.850 demiş. Nasıl sizce?
Sibel Hoştan
Yeni Üye
Yeni Üye
İSTANBUL - BAHÇELİEVLER

Kişisel resim

Alıntı Sibel Hoştan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:37
Km yanlış olmuş. 38000 . Daha pazarlık yapmadık.
Haldun Özakçe
Genel Koordinatör
Genel Koordinatör
Ankara - Çankaya

Kişisel resim
Gönderilenler: 16187

Tesekkür: 7741
Alıntı Haldun Özakçe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:38
Sibel Hanım, bir bilgi kırıntısı da ben vereyim. 2006 yılında Jazz'ımızı yenilerken 2002 model düz vites 45.000 km deki Jazz'ımızı 19.000 YTL ye sattık.

Dilerim istediğiniz gibi temiz ve fiyatı bütçenize uygun bir Jazz bulabilirsiniz. Smile

Tafta Beyazı - 06 DY 1980
Sadi Gürsoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Ankara - Yenimahalle

Kişisel resim
Gönderilenler: 2

Tesekkür: 2597
Alıntı Sadi Gürsoy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:48
Orjinalini yazan: Sibel Hoştan

Km yanlış olmuş. 38000 . Daha pazarlık yapmadık.

Kilometresi az gibi. Fiyat konusunda hiçbir fikrim yok. Arabanın temiz kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmek gerekiyor, ki aracı 1-2 dakika inceleyerek anlaşılabilir sanırım.

Yaptığımız organizasyonlara katılma fırsatınız olursa, Haldun abinin Jazz'ını incelemenizi öneririm. "Bakımlı Jazz" ile ne kastettiğimi çok iyi anlayacağınıza eminim. Wink
"Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder."
Haldun Özakçe
Genel Koordinatör
Genel Koordinatör
Ankara - Çankaya

Kişisel resim

Alıntı Haldun Özakçe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:53
Orjinalini yazan: Sibel Hoştan

Ahmet Bey verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Ben bu hafta aksilik olmazsa birini görmeye gidiyorum.  2005 model 3800 km 22.850 demiş. Nasıl sizce?

Sibel Hanım, bu sadece yazılı bigiler doğrultusunda yorum yapılabiecek bir şey değil. Bu konuda iş size düşüyor. Otomobili görmeye gittiğinizde aşağıdaki bilgiler işinize yarayabilir.

2. el otomobil alıyorsanız, motordan şanzımana, kaportadan döşemeye kadar aracı dikkatlice inceleyin. Hatta aracı görmeye bir otomobil tamircisiyle gitmek, aklınızdaki birçok soru işaretinin yok olmasına yardımcı olacaktır.

GENEL

• Almadan önce kullanın!

Otomobile bakmaya gündüz saatlerinde hava aydınlıkken gidin, her şey göz önünde olsun. Otomobilin bir gün önce geceyi geçirdiği yerde bakmayı isteyin. Böylece ilk çalışmada bir sorun var mı görebilirsiniz. Otomobile binin, çalıştırın, gezin. Tanıdık bir tamirci veya kaportacıya kontrol ettirin. Oto sanayi sitelerinde öyle sanatkâr ustalar var ki, kaza geçirmiş bir aracı kusursuz bir ustalıkla toplayabiliyorlar. Sizin göremeyeceğiniz kaza kusurlarını tamirciniz mutlaka fark edecektir.

• Çalıntı mı?

Öncelikle motor ve şase numaralarını, ruhsattaki motor ve şase numaraları ile karşılaştırın. Çünkü aracın çalıntı çıkmasıyla hem paranızdan olursunuz, hem de kendinizi uğraştırıcı bir hukuki sürecin içinde bulursunuz.

• Geçmişini araştırın.

Trafik Şube Müdürlüğü’nden otomobilin borçsuz ve hilesiz olduğunun teyidini alın. Rent a car şirketlerinin kullandığı araçlar oto pazarlarında sıkça satılıyor. Otomobilin geçmişini araştırmadan bir anlaşmaya varmayın, kapora vermeyin.

KAPORTA

·   Otomobilin etrafında dolaşın, pas çürük ve boya hatalarını görmeye çalışın. Unutmayın! Ağır hasar görmüş bir otomobili onarmak mümkündür, ama boyadaki dalgalanmalar, yansımaların bozukluğu, kapı çıtalarının düz bir hat izlememesi otomobilin hasarlı olduğunun ilk işaretleridir.

·   Cam kenarına, kapı açma kollarına bakın. Kapı içi kilit aksamı, elektrik kablo tesisatı kapı fitili gibi yerleri inceleyin. Kaputu açıp çamurluk bağlantı cıvatalarının kenarında boya sıyrılma veya yer değiştirme izleri arayın. Bulursanız, otomobil boyanmış demektir.

·   Çamurluk içlerine, marşpiye altlarına pas/çürük var mı diye bakın.

·   Mıknatıs ile otomobilin değişik yerlerini kontrol edin. Otomobilin özellikle köşelerine ve tavanına yapıştırın. Farklı bölgelerde farklı çekim gücü hissediyorsanız, bu boyanın altında macun tabakası olduğunu yani aracın bir onarım geçirdiğini gösterir.

·   Otomobilin dört köşesini ayrı ayrı yukarı aşağı sallayın ve bırakın. Amortisörlerin durumu iyiyse 1-2 kez yukarı aşağıya hareket ettikten sonra duracaktır. Otomobil düz bir zemine çekin. Öne-arkaya veya sağa-sola yatık duruyorsa yine süspansiyon sisteminde bir sorun var demektir.

MOTOR (Çalışmıyorken)

·   Kaputu açın, motoru dikkatlice inceleyin. Otomobil sahibinden kullanım kılavuzunu isteyin ve motor bölümünü açıp, resimdeki motorla karşılaştırın. Gelişi güzel bağlanmış kablolar var mı bakın. Sonradan bantlanmış kablolar motorun bir işlemden geçtiğini gösterir.

·   Yağ sızıntısı var mı inceleyin. Yağ kapağını açıp içeri fener tutun, aksamların temizliğine bakın. Kurum görürseniz motor sağlıksızdır.

·   Yağ çubuğunu çıkarıp rengini kontrol edin. Yeni yağ değişmişse koyu sarı olacaktır. Çubuğun ucundaki yağı parmaklarınızın arasında ezip içinde çok küçük metal parçalar olup olmadığını hissetmeye çalışın. Eğer metal parçalar hissederseniz motorun durumu sağlıklı değildir.

MOTOR (Çalışırken)

·   Motoru çalıştırın. Kolay çalışıp çalışmadığını tespit edin. 3-4 dakika gaza basmadan çalışmasını dinleyin. Daha sonra 1 dakika yarım gaz verip egzozdan çıkan gazın rengine bakın.

·   Mavi renkli gaz motorun yağ yaktığını ve onarıma girmesi gerektiğini gösterir.

·   Siyah renkli duman motorun fazla yakıt tükettiğini gösterir. Motor ve yakıt sistemi bakımsızdır.

·   Yoğun beyaz duman silindirlere su karıştığını gösterir. Bu da en iyi ihtimalle silindir kapak contasının yandığını ve değişmesi için motorun açılması gerektiğini işaret eder. Motor eğer soğuksa benzinin yanmasıyla bir miktar su oluşacağı için egzozdan az miktarda beyaz duman atması ve bir miktar su damlatması normaldir.

·   Renksiz gaz motorun sorunsuz olduğunu gösterse de, yağ yakıp yakmadığını anlamanın en iyi yolu bujilerin sökülüp ateşleme uçlarını kontrol etmektir. Simsiyah ve kömür gibi olmuş buji tırnakları sorun olduğunu gösterir.

·   Motor ısındıktan sonra rolantideyken normalin üstünde sarsıntı varsa, ateşleme veya yakıt sisteminde kesintisi olmaktadır.

·   Motora gaz verdiğinizde egzozdan gelen sesleri dinleyerek patlak susturucu veya egzoz sızıntılarını bulabilirsiniz.

SÜRÜŞ TESTİ

·   El frenini indirmeden, otomobili 1. viteste hareket ettirmeye çalışın. Eğer hareket ederse el freni çalışmıyor demektir, dikkat edin.

·   El frenini tamamen indirin ve 1. viteste hareket edin. Anormal bir sarsılma hissederseniz debriyajda bir sorun var demektir.

·   Çok hızlanmadan bir kaç kere frene basıp kontrol edin.

·   Otomobili sürün ve dinleyin. 20-40 kilometre hızla bir duvar boyunca camları açarak otomobili kullanın. Olağan dışı vuruntu, gıcırtı, tıkırtı gibi sesleri tespit etmeye çalışın. Duvardan yankılanan sesler aracın durumu hakkında ip uçları verecektir.

·   Tek seferde tam tur dönüş yapabileceğiniz bir yer bulun ve dönerken akslardan gelen sesi dinleyin. Dönüş boyunca tıkırtılar geliyorsa ve otomobil düzeldiğinde bu tıkırtılar kesiliyorsa aks uçlarında, burçlarında aşınma var demektir.

·   Düz bir hatta giderken direksiyon düz değilse veya kontrollü bir şekilde direksiyonu bıraktığınızda sağa sola çekme varsa rot ayarında bir sorun vardır. Yol düzgün olmasına rağmen hızlandığınızda otomobil ve direksiyon titriyorsa lastiklerin balansı bozulmuştur, ayar gerekmektedir.

·   Aynı şekilde hızlandığınızda otomobil sağa sola sapıyor ve direksiyonu kontrol etmekte güçlük çekiyorsanız lastiklerden biri inik olabilir ya da ön takımda (rot, rotiller, akslar, salıncak burçları) sorun vardır.

·   Rot ve balans ayarları bozuk bir otomobili, ayarlarını yaptırmadan almayın! Çünkü bazı bozukluklar sadece ayarlardan değil, bozuk ve pahalı parçalardan kaynaklanmaktadır.
Ahmet Aksoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
İstanbul - Maltepe

Kişisel resim
Gönderilenler: 2112

Tesekkür: 1330
Alıntı Ahmet Aksoy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:54
Orjinalini yazan: Sadi Gürsoy

Arabanın temiz kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmek gerekiyor, ki aracı 1-2 dakika inceleyerek anlaşılabilir sanırım.

Yaptığımız organizasyonlara katılma fırsatınız olursa, Haldun abinin Jazz'ını incelemenizi öneririm. "Bakımlı Jazz" ile ne kastettiğimi çok iyi anlayacağınıza eminim. Wink

Sevgili Sadi, eğer ben "0" almadan önce bile Haldun Bey'in Jazzını inceleseydim, "bunlar beni kandırıyor, kullanılmış KİRLENMİŞ arabayı 0 diye satıyor" der almazdım.

Bence incelemesin. Smile
Haldun Özakçe
Genel Koordinatör
Genel Koordinatör
Ankara - Çankaya

Kişisel resim

Alıntı Haldun Özakçe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:54

Embarrassed
Haldun Özakçe
Genel Koordinatör
Genel Koordinatör
Ankara - Çankaya

Kişisel resim

Alıntı Haldun Özakçe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 11:55
Orjinalini yazan: Ahmet Aksoy

Sevgili Sadi, eğer ben "0" almadan önce bile Haldun Bey'in Jazzını inceleseydim, "bunlar beni kandırıyor, kullanılmış KİRLENMİŞ arabayı 0 diye satıyor" der almazdım.

Bence incelemesin. Smile

İlahi Ahmet Bey... LOL

Sadi Gürsoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Ankara - Yenimahalle

Kişisel resim
Gönderilenler: 2

Tesekkür: 2597
Alıntı Sadi Gürsoy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 12:15
Orjinalini yazan: Ahmet Aksoy

Arabanın temiz kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmek gerekiyor, ki aracı 1-2 dakika inceleyerek anlaşılabilir sanırım.

Bence incelemesin. Smile

LOL
"Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder."
Sibel Hoştan
Yeni Üye
Yeni Üye
İSTANBUL - BAHÇELİEVLER

Kişisel resim

Alıntı Sibel Hoştan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 17:46
Ben bugün bir araba görmeye gittim. Netten buldum. Araba kaportacıdaydı ama nedense ben hiç şüphelenmedim:) Çok güzel kırmızı 2004 es model bir jazzdı. Fiyatıda uygundu. Gittik sadece boya var dedi. İstanbul bu her arabada olur dedim. Çiftkurtlara götürdük. Şaşe numarasından bakınca arabanın perte çıktığını sonra toplanıp satıldığını öğrendim. Bilgilerde ağır hasarlı diyordu.

Bu 2. denemem bir öncekide ekspertizi duyunca açmadı telefonları. Ama ben sabırlıyım illa jazz alacağım. Bu hafta sonu 3. arabaya bakıyorum.inş bu sefer olur.Cry
Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma